Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Poznejte výhody LED žárovky

 

 

 

Možná jste už řadu let spokojeným uživatelem LED žárovek a nedáte na ně dopustit, možná jste je však neměli možnost lépe poznat. To je škoda. Přináší mnoho výhod. Právě díky nim se s nimi setkáte ve stále více domácnostech, ale i na jiných místech.

 

Co je LED žárovka

 

LED žárovka je typ světelného zdroje využívající LED technologii (z anglické zkratky „Light-Emittting Diode“, což je v překladu „světlo vyzařující dioda“). Tento typ osvětlení nevydávají téměř žádné teplo. O kvalitně výrobku rozhoduje čip, který v sobě má. Určuje mnoho jeho parametrů.

Rozlišujeme různé druhy LED diod. Nejvíce používané jsou SMD (z anglického Suface Mount Diod). Jsou vysoce účinné a snadno se s nimi manipuluje. Z dalších si uveďme ještě DIP diody či COB.

 

Výhody LED žárovky

 

Hlavní výhodou LED žárovek je nižší spotřeba elektrické energie, která je mnohonásobná. Zvlášť pokud používáte svítidla, jež svítí každý den delší dobu, poznáte to výrazně na stavu své peněženky. K úspoře přispívá i skutečnost, že vynikají vysokou životností (až 50 000 hodin provozu). To oceníte i z hlediska úsporu času. Z dalších výhod si uveďme fakt, že svítí ihned naplno, je možné používat stmívání, nezahřívají se, jsou odolné vůči nárazům, nesnižují časem svůj jas atd.

Oblíbené jsou i další výrobky využívající LED technologii. Patří mezi ně například LED pásky. Hodí se k osvětlení kuchyňských desek, ale také velmi pěkně vypadají jako podsvícení různých vitrín, například v obývacích stěnách. Jde o působivý designový prvek.

 

Kde je koupit?

 

Také chcete ušetřit za energii a čerpat z dalších výhod uvedeného osvětlení? Nakupte si LED žárovky na Ledakce.cz. A na výběr máte i z dalších výrobků. Jsou jimi například LED panely, pásky, reflektory, přídavná a pracovní světla, lampy, průmyslová svítidla a další.

Elektrická energie není rozhodně zanedbatelnou položkou v rozpočtu domácností. Proto se určitě vyplatí hledat nové způsoby, jak ji efektivně ušetřit. LED žárovky patří mezi ně.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.