Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Vybíráte snubní prsteny?

Svatba je jedna z nejdůležitějších událostí v životě každého člověka a samotný den je zároveň jedním z nejkrásnějších. Ovšem než nastane je potřeba zařídit spoustu více či méně příjemných věcí. A mezi ty příjemnější bezesporu patří také výběr snubních prstenů, jež si rozhodně zaslouží stejnou pozornost jako například svatební šaty či výběr dortu. Od vašeho svatebního dne jej totiž budete oba nosit na prsteníčku levé ruky.

 

Snubní prsteny

 

Vzájemná výměna prstenů při svatebním obřadu patří k jednomu z nejstarších rituálů. Prsten symbolizoval uzavření manželské smlouvy mezi mužem a ženou, ovšem dříve jej nosily pouze ženy. Muži začali nosit snubní prsteny až od poloviny dvacátého století. Nedílnou součástí prstenů je již od středověku od také gravírování neboli rytí do prstenu z vnitřní strany. Nejběžněji se používají jména snoubenců a datum svatebního dne, ale čím dál častěji si snoubenci nechávají do prstenu vyrýt text, který symbolizuje jejich vztah a je pro ně nějakým způsobem důležitý.

 

Výběr snubních prstenů

 

V současné době není problém zvolit jakýkoliv libovolný prsten. Zatímco dříve bylo tradičním materiálem zlato, dneska se mohou snoubenci rozhodnout pro cokoliv. Výjimkou nejsou ani originální snubní prsteny ze dřeva, ze zahlazených matic, nebo vytetované snubní prsteny. Pokud jste ovšem spíše na klasiku i zde se dá vybrat z mnoha materiálů i způsobů vnější úpravy. Velmi oblíbené jsou v dnešní době prstýnky ze žlutého, bílého i červeného zlata, ale výjimkou nejsou ani prsteny ze stříbra, platiny, či chirurgické ocele. Zatímco muži dávají stále jednoznačně přednost klasickým hladkým prstenům bez výraznějších úprav, u žen vedou v poslední době snubní prsteny se zdobením a rytím na vnější straně či s kamínky. Nejoblíbenější jsou levnější zirkony, nebo dražší, ale trvanlivější brilianty.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.