Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady

Pračka do každé domácnosti

Bez pračky se v současné době neobejde snad žádná domácnost. Této poptávce samozřejmě odpovídá i nabídka trhu, na němž se setkáte i s pračkami, které zvládají mnohem víc než jen „obyčejné“ praní. Ujistěte se proto, co všechno od své pračky vyžadujete, a vyberte ten správný model. Poradíme vám jak na to.

Seznam parametrů, jímž byste se při výběru vhodné pračky měli řídit, není zrovna krátký. V první řadě mu dominují pojmy jako hloubka, kapacita, otáčky a energetická třída následované různými chytrými programy (aqua stop, fuzzy logic, dětský či zkrácený program, nebo třeba funkce odloženého startu). Vezměme je ale hezky popořadě.

Zaměřeno na kapacitu pračky

V první řadě se zaměřte na počet členů v domácnosti, tedy objem prádla, se kterým si vaše pračka týden co týden (nebo i častěji) bude muset poradit. Čím více jí naložíte, tím větší kapacitou bubnu bude muset disponovat.

Zaměřeno na prostor

Pračka se vám do prostoru, ať již se jedná o technickou místnost či koupelnu, samozřejmě musí vejít. V hledáčku vašeho zájmu by tak měla být jak její šířka, tak i její hloubka. Disponujete opravdu malými prostory? Nevěste hlavu, na trhu existují i velmi útlé pračky SLIM s hloubkou do 44 cm.

Horní, nebo přední plnění?

Prostorově šetrné bývají i pračky s horním plněním, které disponují i další předností v podobě snadné manipulace. Při jejich plnění se zkrátka nemusíte ohýbat. Nejste-li však prostorově limitováni, nic vám nebrání zaměřit se na automatické pračky s předním plněním (velmi kvalitní jsou pračky LG či pračky Miele). Disponují bohatou škálou programů, jsou stabilní, tiché a většinou nabízí vysokou kapacitu bubnu. Pro rodiny tak jsou přímo ideální volbou.

Zaměřeno na energetickou náročnost

Asi nikdo nebude chtít pračku, která ho po energetické stránce zruinuje. Dobrou zprávou je, že současné pračky jsou energeticky téměř nenáročné. Informaci o energetické náročnosti pračky každopádně najdete na energetickém štítku – nejúspornější jsou pračky označené A+, A++ a A+++. S jinými se prakticky na trhu nesetkáte.

Zaměřeno na funkce

Moderní pračky toho dokážou opravdu hodně. A spoustu práce vykonají za vás. Prádlo zváží, nastaví spotřebu vody i pracího prášku i délku pracího cyklu. Jsou to zkrátka takové smart pračky. Nabízejí praní v páře a při poruše zabrání vytopení koupelny potažmo celého bytu (funkce aquastop). Uvědomte si ale, jestli nabízení funkce skutečně využijete, většinou totiž zvyšují cenu.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.