Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Dovolená

Navštivte termální lázně v Maďarsku

Maďarsko je známé svými termálními lázněmi. Těmi nejoblíbenějšími jsou Bük a Hevíz. Už jste je navštívili?

Termální lázně nabízí skvělé koupání v téměř jakémkoliv počasí. I když jsou oblíbenými destinacemi pro letní dovolenou, není nic neobvyklého, že si je jezdíme užít i po sezóně běžných koupališť. Nabízí teplou a současně léčivou vodu. Jsou ideální pro rodiny s menšími dětmi, pro které není studená voda vhodnou.

Vydejte se do Bükfürdő

Což je oficiální název lázeňského termálního komplexu v maďarské obci Bük. Nachází se na severozápadě Maďarska, nedaleko rakouských hranic, a je pro nás Čechy v dojezdově příjemné vzdálenosti. Léčivá voda je určena pro léčbu poúrazových stavů, stavů po operacích, pro poruchy pohybového aparátu. A pro chronické urogynekologické záněty. Nic vám však nebrání přijít si tento skvělý termál užít i bez zmíněných obtíží. Termální lázně Bük jsou vhodné i pro rodiny s dětmi.

Bük je na turistický ruch dobře připraven. Luxusní hotely jsou klimatizované. V komplexu jsou k dispozici různé termální i relaxační bazény. V okolí si lze užít golf, nebo se vydat na zajímavé výlety. Pěšky i na kole. Je zde totiž velké množství nenáročných cyklostezek.

V termálním jezeru v Hévízu si zaplavete po celý rok

Maďarské termální lázně Hévíz jsou proslulé největším termálním jezerem v Evropě. Má rozlohu 47 500 m2. Hevíz se nachází v jihozápadní části Maďarska a patří mezi nejstarší maďarské lázně. Určeny jsou pro tělesnou i duševní regeneraci.

V termálním jezeru se dá koupat celoročně. V létě je teplota vody 33 až 36 °C, v zimě se udrží na teplotě 27 až 28 °C. Zajímavostí je, že voda v jezeru se neustále obnovuje. Kompletně se vymění za 3,5 dne.

Hevíz je atraktivní lázeňské městečko se skvělými SPA hotely. Léčit si zde máte možnost potíže s pohybovým ústrojím i chronická gynekologická onemocnění. Nebo si v Hevízu užijete „teplé koupání“ s celou rodinou.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.