Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady

Jak vybrat smuteční kytici?

Pokud se chystáte na poslední rozloučení se zemřelým, zřejmě vybíráte smuteční květinu. Stejně tak jsou smuteční kytice kupovávány v období dušiček, případně při výročí úmrtí a podobně. V současné době existuje několik variant a provedení, přičemž nejvíce žádané jsou především kytice jako takové a věnce.

Jakou smuteční květinu zvolit?

Smuteční věnce většinou pořizují příbuzní a blízcí přátelé, stejně tak se na ně skládají třeba spolupracovníci. Většinou bývají věnce zdobené stuhou, z nichž je potom patrné, od koho pocházejí. Smuteční kytice přináší zase všichni vyjadřující svou kondolenci. Co se druhů týče, často se jedná o lilie, karafiáty, růže, gerbery a chryzantémy.

Samostatné kategorie pak tvoří kytice na rakev, květinové koše a další aranžované květiny na položení, které bývají třeba ve tvaru slzy či kříže. O kytice na rakev a květinové koše se starají příbuzní, již pohřeb zesnulého zařizují.

Dodržovat by se měla určitá pravidla. Smuteční kytici by měl tvořit sudý počet květin. Pro muže se volí tmavší odstíny, pro ženy zase tlumené. Jestliže se chystáte na pohřeb mladému člověku, hodí se koupit kytici z bílých a světlých barev.

Vždy zvolte květiny čerstvé a řezané, nikoliv sušené a umělé. Takové varianty se na pohřeb rozhodně nehodí.

Jak smuteční kytici předat?

Smuteční věnce, květinové koše a květiny na rakev se aranžují na místě posledního rozloučení před samotným pohřbem. Smuteční kytice se pokládají k rakvi. Jestliže nemáte z jakéhokoliv důvodu možnost dostavit se na pohřeb osobně, potom je možné zaslat smuteční kytici kurýrní službou.

Jestliže vybíráte smuteční kytici poprvé, nechejte si poradit přímo od prodejce v květinářství. Protože se jedná o poslední rozloučení, během něhož chcete zemřelému vyjádřit úctu, je velice důležité nechat si na výběru květiny záležet.

 

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.