Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Sedíte na správné židli? Pokud ne, zaděláváte si na vážné zdravotní problémy!

Výběr židlí nepodceňujte! Obzvláště těch kancelářských, na kterých sedáváte delší dobu. Obecně by se dalo říci, že čím déle na židli každý den sedíte, tím pečlivěji byste měli přistupovat k jejímu výběru.

Na trhu se setkáte s různými druhy židlí, ať již se jedná o židle jídelní, barové, konferenční, kancelářské či dětské. Každá slouží jinému účelu a na každé trávíme různě dlouhou dobu. Na židlích jídelních například až na výjimky většinou sedíme ráno při snídani, v poledne u oběda a večer u večeře. Zkrátka když zasedneme k jídelnímu stolu. V průměru se tak jedná o zhruba hodinku denně.

Vybíráme kancelářskou židli

Jiné to už ale je u židlí kancelářských, na kterých spousta z nás tráví většinu pracovního dne. A právě tato židle stojí za řadou problémů pohybového aparátu. Většina potíží se zády pramení ze špatného sezení. To většinou způsobuje židle bez bederní opory, která nás nutí sedět nepřirozeně a křivě. Výsledkem pak jsou různé deformace páteře a její trvalé poškození. Tomu je možné předejít mimo jiné sezením na kvalitní kancelářské židli. Na základě jakých parametrů ji poznáte?

Parametry kvalitní kancelářské židle

Kvalitní kancelářská židle je ergonomicky i výškově nastavitelná, s anatomicky tvarovaným sedákem a výškově nastavitelným opěrákem, který se dokáže v každé poloze přizpůsobit vaší páteři. Jednotlivé modely dostupné na trhu se liší typem mechaniky, područkami i potahovými materiály.

Houpejte se!

Pokud vykonáváte sedavé zaměstnání a na své židli trávíte celou pracovní dobu, zaměřte svou pozornost i na nastavitelné područky. Patřičnou úlevu vašim zádům přinesou i modely umožňující houpání, které je ideálním pohybem pro uvolnění ztuhlého svalstva i potlačení únavy. A v neposlední řadě podporuje soustředění. Takové židle najdete například v nabídce e-shopu primazidle.cz v kategorii speciální kancelářské židle.

Zdravotním problémům je lepší předcházet

Výběr nejenom kancelářských židlí proto nepodceňujte a neváhejte do nich investovat. Stejně jako do židlí jídelních a dětských. Kvalitní dětské židle jsou zase předpokladem správného vývinu páteře vašich potomků. Zkrátka to, jak sedíme, nás, respektive naše zdraví, ovlivňuje mnohem víc, než se mnohdy domníváme. A většinou na to přijdeme až pozdě. Tedy až poté, co se začneme potýkat s konkrétním zdravotním problémem. Tomu je samozřejmě lepší předcházet. Mimo jiné správným výběrem židlí.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.