Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady, Zdraví

5 prověřených tipů, jak otěhotnět

Je to paradox, ale spousta žen se ze všech sil snaží neotěhotnět – a to jen proto, aby jim za čas začaly hlasitě tikat biologické hodiny. Jenomže ouha. Když vysadí antikoncepci, po vytoužených dvou čárkách na těhotenském testu ani památky. Důvod je prostý, reprodukční systém není v ideální kondici a cesta k přirozenému otěhotnění se komplikuje. Je to i váš případ a máte obavy, že jste si dveře do světa mateřství nadobro zavřela? Než se rozhodnete pro umělé oplodnění, vyzkoušejte následující tipy. Šance, že se vám podaří otěhotnět, výrazně vzroste.

1. Dříve znamená lépe

Šance na přirozené početí věkem klesá. Čím déle budete těhotenství oddalovat, tím je pravděpodobnější, že se nevyhnete umělému oplodnění – a možná se neobejdete bez darování vajíček.

2. Zdravá strava a dostatek pohybu

Ženy, které konzumují vyváženou stravu a pravidelně cvičí, jsou obecně plodnější. Nadváha, stejně jako podvýživa mohou vést k neplodnosti. Zdravý vývoj plodu podpořte zvýšenou konzumací potravin s obsahem vitaminu D a jódu.

3. Pravidelný sex

Že dítě nenosí čáp, zřejmě tušíte. K přirozenému oplodnění může dojít pouze při nechráněném sexu, a to v době ovulace. Snažte se proto porozumět ovulačnímu cyklu a milujte se s partnerem co nejčastěji – ideálně každý druhý den. A rozhodně nepromeškejte střední fázi menstruačního cyklu.

4. Stop příjmu toxických látek

Ženy, které holdují alkoholu a cigaretám, svým vajíčkům vůbec neprospívají. S kouřením byste naopak měla ještě o něco dříve, než se začnete snažit o miminko – negativní účinky toxických látek přetrvávají i v době, kdy už žena po cigaretě nesahá. S oběma nešvary by měl skončit také partner, ke vzniku plodu jsou přece zapotřebí také jeho pohlavní buňky.

5. Uvolněte se, prosím

Stres má na početí dítěte ohromný vliv. Soustřeďte se proto i na jiné věci a berte zplození potomka jako příjemný bonus k pravidelnému milování. Neustálé napětí může způsobit zastavení produkce hormonů a zamezit ovulaci. Mějte na paměti, že pokud neotěhotníte přirozenou cestou, stále se nabízí asistovaná reprodukce.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.