Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Dovolená

Hurá za krásami naší země! Vydejte se na Karlštejn

Máte v plánu navštívit jeden z nejkrásnějších koutů naší země? Poradíme vám, co nesmíte při své návštěvě vynechat a kde složit hlavu. Už se těšíte na výlet za historií a netradičními zážitky?

Krásy a historie

Karlštejn patří k symbolům naší země. Psala se zde totiž důležitá část historie. Dodnes je toto poutavé místo doslova magnetem pro všechny, kdo si přejí se na vlastní oči přesvědčit o síle a dokonalosti tohoto sídla. Máte v plánu navštívit Karlštejn kvůli historii nebo prostě jen patříte mezi obdivovatele slavné veselohry s nestárnoucími písničkami Karla Svobody? Víte o tom, že Karlštejn je ideálním místem? Kromě velké dávky historie tam totiž můžete zažít i spoustu dalších zážitků!

 Je libo ochutnávka vín?

Po prohlídce hradu by se hodilo také dobře prozkoumat podhradí. Jedině tak si uděláte ucelený názor na to, jak se v Karlštejně žilo. Zkuste se například projít místními vinicemi, kterými vás provedou zkušení vinaři. Dali byste si říct, viďte? Obzvláště, když se dozvíte, že po prohlídce vinic i sklípků následuje degustace jedinečného karlštejnského vína. Penzion u Karlštejna je pak skvělá možnost, kam večer složit hlavu a mít přitom dostatek soukromí.

Muzeum voskových figurín

Co by to bylo za sídlo krále, kdybyste v něm nepotkali důležité osobnosti z dějin naší země? Navštivte karlštejnské muzeum voskových figurín, kde si dokonale odpočinete. Prohlídka začíná u obřího kaleidoskopu, který vám dovolí nahlédnout do života řemeslníků, zbrojnošů, hrnčíře i krysaře. Uvidíte středověké vězení, potkáte Bílou paní a nahlédnete pod ruce katovi. Až se večer budete ukládat ke spánku v ubytování poblíž Karlštejna, bude se vám možná zdát o Karlu IV., Rudolfu II. nebo o obřím Golemovi, které v muzeu také potkáte.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.