Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady

Jak vybrat fotografii pro tisk na plátno

Výroba foto obrazů na plátně je v současné době stále populárnější. Nelze se tomu divit. Pokud jste již nějaký foto obraz viděli na vlastní oči, jistě vás překvapila zářivost a krása barev, kterých jen stěží může dosáhnout obyčejná papírová fotka – plátno mu totiž dodá mnohem lepší, matný vzhled, takže se neleskne a je velni dobře viditelný ze všech úhlů.

Na velikosti záleží

Ne každá fotografie je pro tisk na plátno vhodná. Měla by mít co největší rozlišení, aby při zvětšení na velké plátno nevypadala rozmazaně. Na fotky z Facebooku tak rovnou zapomeňte a použijte raději fotku přímo z digitálního fotoaparátu.

Zvolte správnou kompozici

Aby fotografie vypadala na obraze hezky, mělo by kolem hlavního motivu být dostatek volného prostoru. Dejte si také pozor na časté fotografické nešvary, jako jsou chybějící nohy, různé předměty trčící z hlav fotografovaných, či věci, které na fotografii nepatří a mohly by působit rušivým dojmem.

Pro tisk obrazu si vyberte spolehlivou firmu

Aby váš obraz na plátně byl skutečně dokonalý, měli byste si pro jeho tisk vybrat firmu, která používá kvalitní zařízení. Jednou z nejlepších je Printscreen.cz, která k tisku používá vysoce kvalitní tiskárny Canon IPF 8400 a Canon Pro 2000. Na místo běžných čtyř používají k přenosu fotografie na plátno dvanáct různobarevných inkoustů, které obrazu dodají skutečně dokonalé prokreslení a široký barevný prostor neboli gamut.

Žádný obraz se neobejde bez kvalitního rámu

Další velmi důležitou součástí kvalitních foto obrazů jsou rámy, na kterých jsou napnuty. Přestože nejsou na první pohled vidět, významným způsobem ovlivňují výslednou kvalitu. I v tomto ohledu obrazy od Printscreen.cz excelují. Používají totiž dřevěné, ručně vyráběné rámy, které obsahují speciální stavitelné vzpěry, umožňující obraz kdykoli více napnout, pokud by například vlivem velké vzdušné vlhkosti došlo k jeho povolení.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.