Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov, Zdraví

Venkovní sauna je klíč k pevnému zdraví

Saunování venku v přírodě nic nenahradí. Žádná interiérová sauna vám není schopna poskytnout tolik zážitků, jako sauna na vaší zahradě. Ve venkovní sauně zapojíte všechny smysly – posloucháte zpěv ptáků ve větvích stromů, sledujete západy slunce, cítíte vůni podzimu a tiše relaxujete…

Saunujte se v létě i v zimě

Ze sauny člověk vyjde dokonale odpočatý. Čím dál více lidí si proto svoji zahradu bez finské sauny neumí vůbec představit. A není se čemu divit – kdo jednou okusil kouzlo venkovního saunování, ten mu rychle propadne.

Původem pocházejí venkovní sauny ze Skandinávie. Ve Finsku, které se všeobecně pokládá za kolébku saunování, najdete saunu snad na každé zahradě.

Co se velikosti týče, finské sauny pro 2 osoby hrají jasný prim. Zahrada nabízí, na rozdíl od sebevětšího bytu či domu, mnohem větší prostorové možnosti.Pokud se tedy nejraději saunujete s přáteli, není problém pořídit si saunu pro více lidí. Ta už je konstrukčně i finančně o něco náročnější, protože je nutné zajistit dostatečnou nosnost a stabilitu střechy a stěn.

K sauně patří neodmyslitelně ochlazování. To byste si měli správně dopřávat po každém saunovacím cyklu – ledová voda rozproudí krev v těle a napomáhá otužování.

Nejjednodušší a zároveň nejlevnější řešení je polévací vědro. Pokud máte bazén nebo ještě lépe koupací jezírko, lepší způsob ochlazení asi nenajdete. Snad jen skok do čerstvě napadaného sněhu, ale toho je v zimě čím dál méně…

Chybou by bylo využívat saunu jen na podzim a v zimě. Saunování v létě a vlastně po celý rok vám pomůže výrazně posílit imunitní systém. A díky letnímu saunování si organismus zvyká na vysoké teploty a lépe pak snáší horké slunečné dny.

Výběr zahradní sauny není pro laika jednoduchý. Na trhu najdete spoustu produktů, které nemají dlouhou životnost a jejich výbava je omezená. Abyste se při výběru sauny na zahradu nespálili, nabízí někteří výrobci možnost si sauny prohlédnout a vyzkoušet.

Nenechte si ujít skvěle vybavené saunové centrum saun na míru od společnosti SaunaSystem, kde najdete k vyzkoušení téměř desítku různých typů saun, včetně venkovní sauny a saunového domku i pro více osob.

www.saunasystem.cz

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.