Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Děti a rodina

Jak nakupovat oblečení pro děti, abychom už nikdy neslyšel větu „To nechci!“

Většinu rodičů překvapí, jak velmi brzy děti začnou mít svůj vlastní názor na to, v čem se cítí dobře, jaké barvy mají rády, co je jim pohodlné, co je kouše a škrábe a co na sebe prostě nikdy nevezmou ani za cenu velkého přemlouvání či dokonce pláče. Máme pro vás několik rad, jak se těmto nepříjemným konfrontacím vyhnout.

Nakupujte s dětmi

Nemusíte rovnou vyrazit společně do nákupního centra, ale když víte, že vaše dcera potřebuje například nové zateplené legíny, sedněte si spolu k počítači a dejte jí na výběr třeba ze tří předem před vybraných možností. Jistě ji něco zaujme, vy navíc budete vědět, že vybírá z přijatelných možností a ona bude mít pocit, že vás zajímá její názor.

Ptejte se dětí, proč jim daná věc vadí

Naslouchejte dětem, pokud odmítají nějakou věc nosit. Může to mít totiž velmi racionální důvod. Punčochové kalhoty jim neustále sjíždějí a špatně se jim v nich chodí, ponožky jsou příliš volné a shrnují se v botě, daný materiál jim nedělá dobře a nepříjemně svědí. Některé problémy mohou být navíc drobnosti, které se dají snadno vyřešit. Příkladem může být třeba škrábající lísteček s informacemi o praní, který lehce odstřihnete. Nebo třeba jen koupíte novou gumu do volných tepláků.

Někdy může být problém hlubší

Za zdánlivě nesmyslným vzdorem ohledně oblékání se občas skrývá nějaký větší a hlubší problém. Nejtypičtějším příkladem je, že se dítěti za danou věc někdo vysmíval. Malý jedinec z toho může mít velký stres, ale na druhou stranu se bojí to rodičům přiznat. Diskutujte s dítětem a snažte se dojít vždy k jádru problému.

Nenuťte děti, pokud dají najevo jasné ne

Někdy se děti dají přemluvit nebo po smysluplné debatě uznají, že daný kousek oblečení prostě není špatný a má své výhody. Na druhou stranu, ale pokud děti jasně a neoblomně trvají na tom, že tohle prostě nechtějí, nenuťte je. Představte si, že by na vás někdo tlačil, ať jdete na vánoční večírek do práce v šatech, v nichž si připadáte vyloženě tlustí, nebo vás nutil nosit fialovou barvu, která vám opravdu nesluší.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.