Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Zdraví

Antigenní testy pomáhají držet pandemii pod kontrolou. Ty domácí můžete snadno koupit v lékárně, případně objednat on-line

Patříte k těm, kteří od začátku pandemie zodpovědně dodržují veškerá opatření, důsledně si mnohokrát za den dezinfikují ruce a nosí respirátor všude, kde nemohou dodržet předepsaný odstup od ostatních? Přestože se vám některá opatření opravdu nelíbí, děláte vše pro to, aby se konečně svět vrátil do normálu? Podobně to vidí nemalá část obyvatel České republiky. Na všech se ale po téměř dvou letech restrikcí projevuje únava, u mnoha lidí se objevují psychické problémy. Aby toho nebylo málo, prudce rostou ceny zboží, energií i služeb. Navíc i testy na covid si musí většina zájemců nově platit sama.

Nakazit se mohou dokonce i očkovaní. Používat domácí antigenní testy je proto velice žádoucí

Většina tuzemské populace se nechala očkovat s nadějí, že pro ně pandemie jednou pro vždy. Bohužel se však ukázalo, že ochrana postupně vyprchává. Virus navíc v průběhu času mutuje, zejména z rozvojových zemí s nízkou proočkovaností pronikají do vyspělých států nové varianty, mnohdy nakažlivější než ta původní. Ukončená vakcinace tak přestává být dostačující. Lidé propadají rezignaci, ve společnosti se objevují rozpory. Nicméně je třeba vytrvat a počínat si zodpovědně. Jen tak se lze vrátit k předchozímu stavu.

Každý, kdo si před setkáním s rodinou či přáteli dělá antigenní testy, pomáhá zastavit epidemii

Kromě dodržování opatření a kladení velkého důrazu na hygienu je žádoucí nezanedbávat ani testování. Jde to i bez návštěvy testovacího centra a za pár korun. Samotesty sice momentálně nejsou uznávány při vstupu na některé akce nebo do restaurací, stále však mají velký význam. U mnoha lidí má koronavirus pouze lehké příznaky. Domácí antigenní testy pomohou odhalit, zda se necítíte dobře z důvodu lehkého nachlazení nebo jestli se jedná o covid.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.