Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Zdraví

Jak efektivně zhubnout břicho?

Taky se už nějakou dobu snažíte zhubnout bříško? Vyzkoušeli jste různé diety včetně těch drastických, jíte málo, ale bříška se ne a ne zbavit? Pomalu už ztrácíte motivaci a smiřujete se s tím, že vám ty tukové polštářky prostě zůstanou. Ještě to nevzdávejte, zkuste naše tipy.

Bříško jako problémová partie

Už je to tak, bříška se zbavujeme jen těžko. Mnohé z nás měly za to, že stačí pravidelně dělat sedy lehy a dočkáme se vyrýsovaného bříška a vymakaných svalů. Bohužel to s bříškem není tak jednoduché, útěchou nám ale může být, že břišní svaly máme, jen jsou prostě zatím schované pod tukovými zásobami. Jak se jich zbavíme, uvidíme i ty svaly.

Už teď je máme do určité míry vypracované a posílené, vždyť bez nich bychom nemohly normálně fungovat. Jen samotné cvičení ale ke štíhlému pasu a hubenému bříšku nevede, kdo chce zhubnout bříško, ten musí zhubnout celkově. Jak zhubnout bříško rychle a efektivně?

Tip číslo jedna: Změňte váš životní styl

Co si budeme povídat, každá z nás je do určité míry pohodlná, náš život je hektický a plný stresu. Ráno vstaneme, ani se nestihneme nasnídat a už uháníme do práce nebo běháme kolem dětí.

Během dne jen něco rychle zhltneme, ani pořádně nevíme co. Odpoledne cestou z práce za běhu nakoupíme a uháníme pro děti do školy nebo školky, doma uklízíme, vaříme večeři. Pak padneme do postele a hlavou se nám honí myšlenky na to, co jsme nestihly.

Taky se v tom poznáváte? Nejvyšší čas to změnit, zvolnit tempo a najít si čas taky samy na sebe.

Tip číslo dva: Nezapomínejte na pitný režim

Slýcháme to ze všech stran, jen málokterá z nás ho ale opravdu dodržuje. Většinou si jen lokneme vody, v součtu to ale jistě nedá ty potřebné 2-3 litry za den. Dodržování pitného režimu je přitom důležité pro celý náš organismus a jeho zdravé fungování, při hubnutí to platí dvojnásob.

Dostatečný pitný režim totiž zvýší na nějaký čas rychlost vašeho metabolismu a tím podpoří hubnutí. Voda také dokáže zasytit, takže toho méně sníte, a přitom se budete cítit plná.

Tip číslo tři: Hýbejte se

Že cvičíte ty sedy lehy? To ale nestačí. Každý den se vydejte na svižnou procházku, jděte si zaběhat nebo se projet na kole. Zrychlíte metabolismus, spálíte nadbytečné kalorie, posílíte svaly, no a konečně se taky budete zbavovat toho přebytečného tuku.

Doma si pak můžete zacvičit pár cviků, které hubnutí bříška taky napomohou. V leže na boku zkuste zvedat nohu, břicho posílí plank neboli prkno, přidat můžete i zkracovačky.

Tip číslo čtyři: Pozor na to, co jíte

Už jste si myslely, že jídelníček nezmíníme? I na něm samozřejmě záleží. Jídelníček je pro hubnutí břicha dokonce naprosto zásadní. Špatný jídelníček je totiž často příčinou toho tuku na bříšku. Tak jak na něj lépe?

Cestou k pěknému bříšku je snížení sacharidů ve stravě na minimum a jejich nahrazení kvalitními proteiny a zdravými tuky. Že se vám nechce u každé potraviny kontrolovat obsah sacharidů a pořád něco počítat? Pak vsaďte na ketodietu. Během dvou dnů od snížení příjmu sacharidů byste se měla dostat do stavu ketózy, kdy tělo bude zdroj energie hledat jinde a najde ho právě v uložených tucích. Sice nezhubnete přes noc, ale brzy se dočkáte vysněných výsledků.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.