Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Děti a rodina

I květiny ve váze si zaslouží naši lásku

Muži nám už květiny nenosí tak často jako dřív, o to víc bychom si měly užívat ty okamžiky, kdy se tak stane. Aby nás pohled na květiny darované z lásky nebo přátelství těšil co nejdéle, je třeba květinám věnovat tu správnou péči a lásku. Jak na to?

Čerstvé květiny provoní váš domov

Není nad to postavit na stůl vázu, do které vložíme pestrobarevné kvítky růží, gerber, chryzantém, alstromérií nebo jiných květin, které omamně voní. Jak rády si k nim chodíme každou chvilku přivonět a potěšit se vzpomínkou na toho, kdo nám je dal.

Pánové už dneska mají spoustu výmluv pro to, aby nám je nemuseli nosit, třeba že jdou drahé, nemají čas zajít do květinářství, nebo že stejně brzy uvadnou. Ukažme jim, že tahle výmluva u nás neprojde.

My jim budeme věnovat tu nejlepší péči, aby byly květiny dlouho krásné, no a že nemají čas? Kytici nám mohou poslat přes rozvoz květin do Ostravy, Písku, Plzně, Liberce, Prahy i dalších míst.

Jak se starat o květiny ve váze?

První krok k tomu, aby vám kvítka dlouho vydržela, samozřejmě musí udělat ten, kdo je kupuje. Určitě se ale nespokojí jen tak s něčím, když už je jde koupit a pak vám je předá, jistě vybere ty krásné, neuvadlé, neoschlé. No a co dál?

Připravte si vázu

Základem je čistá vymytá váza. Nesmí v ní být prach, usazeniny, ani žádné zbytky po minulých květinách. Nic nezkazíte, když ji vymyjete Savem nebo jinou dezinfekcí, určitě se pak ale přesvědčte, že jste ji důkladně vypláchla.

Pak do ní nalijte čistou vodu, ideálně odstátou, aby měla pokojovou teplotu. Voda by měla dosahovat asi do ¾ výšky stonku. Rozmíchejte v ní sáček s výživou pro květiny, která zároveň dezinfikuje vodu.

Stonky seřízněte

Teď přichází čas na to, abyste květiny vyndala z obalu, ať už papírového nebo celofánu. Stonky uvolněte, aby květiny mohly dýchat a pomocí nože nebo nůžek jim stonky o 1 až 2 centimetry pod úhlem 45° seřízněte. Když to dokážete pod vodou, tím lépe. K řezu se totiž nedostane vzduch a rostlinka může lépe nasát vodu.

Stejně tak z nich odstraňte trny a listy, které by byly pod vodou a mohly tam hnít a dělat neplechu.

Víte, že stonky byste měla seřezávat pravidelně, ideálně každé dva dny?

Vodu pravidelně měňte

Každé dva dny je třeba nejen seřezávat stonky, ale i měnit vodu. Zdá se vám to zbytečné? Pokud se chcete z vůně květin těšit maximální možnou dobu, těch pár minut obden květinám věnujte. Tím, že budete měnit vodu, zabráníte tvorbě bakterií.

Najděte váze to pravé místo

Váza s řezanými květinami přece patří na stůl. Nebo ne? No ano, ale i výběr místa má svá pravidla.

  • Vázu s květinami nestavte poblíž okna, aby je neofoukl průvan.
  • V blízkosti vázy nemá být ani topení, rychleji by vadly.
  • Pozor i na mísu s ovocem, zejména s jablky. Ovoce uvolňuje etylen, který květiny nemají zrovna v lásce a rychleji vadnou.
  • Pozor na přímé sluníčko.
  • Květinám škodí i mráz nebo cigaretový kouř.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.