Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov, Život

Sousedská nevraživost

Sousedská nevraživost

Nedá se to s Vaším sousedem vydržet? Tak to je nás více.

Často se setkáváme s nesnesitelnými sousedy, kterým neustále něco vadí a překáží. Zcela jistě si dotyčný/á soused/ka, budou neustále stěžovat ostatním, ať již kvůli malichernostem, nepřiměřenému hluku vycházíjícího z Vašeho domu či bytu, nebo nato, že Vaše jablka či listí, padá přes plot na jejich pozemek a oni stále dokola musí uklízet.

Obzvláště příšerní jsou pak tací, kterým dělá ohromnou radost, jen tak pro nic za nic na někoho ječet, anonymně telefonovat nebo psát na úřady kvůli porušování té či oné vyhlášky a nařízení. Sedí přikrčeni za záclonami svého obydlí a bedlivě pozorují každý Váš pohyb. Hledají jakýkoliv podnět, jež jim napomůže v jejich ohavném jednání a pocitu škodolibosti vůči Vám. Někteří jsou dokonce schopni své stížnosti hnát až k soudu.

V dnešní době se stále častěji setkáváme s tím, že se jedná o členy rodiny (rodiče vs. děti a naopak), ale i o úplně cizí lidi, kterým se prostě „nelíbíte“. Zavládne teror, slídění, naschvály a podobné výjevy sousedské „lásky“.

Určitě jste se již setkaly s naschvály typu: popelnice postavená přímo ve výjezdu z garáže, pořízení si kohouta nebo většího plemena psů, kteří Vás s oblibou ruší velmi brzy po ránu hlasitými projevy své přirozené povahy. U psů se však nemusí jednat jen o brzké ranní hodiny, ale i o noční či celodenní rámus.

Jistě jste si možná povšimly, že sousedé nenápadně obcházejí okolo plotu a po očku pozorují, co se u Vás právě děje. I některé sousedské vztahy v panelových domech probíhají podobně. Stačí trocha rámusu či dupání a v mžiku poznáte, že sousedé bydlící ať už vedle Vás, nad Vámi, nebo pod Vámi jsou doma. Uslyšíte rány, které naznačují, že Vaše počínání se dotyčnému sousedovi rozhodně nelíbí. Buší do topení, do stropu či stěn, násadami od košťat či „francouzskou holí“.

V případech těchto komplikovaných vztahů je nejlepším řešením, pokusit se tolerovat navzájem, nedělat si naschvály, popřípadě zvolit kompromis, pro všechny strany vyhovující. A pokud smíru nelze tak snadno docílit, je tu zaručeně vyzkoušené a účinné řešení: Pořiďte si záclonu s velmi hustým vzorem, nejlépe tmavého vzoru závěsu, které důkladně zakryjí okna. Alespoň Vám sousedé neuvidí tzv. do kuchyně a v panelovém domě mějte papuče, ať zbytečně neprovokujete dotyčné sousedy, mající pocit, že se u Vás právě prohnalo stálo slonů.

Pevné nervy oběma stranám v kombinaci s tolerancí.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.