Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Dnešní móda

Dnešní móda

Autor obrázku: LYDIA and her SALAD DAYS

Už několik let je po celém módním světě rozšířeno mnoho stylů oblékání a stále přibývají nové a nové. Mnohdy jsou vymýšleny až blázniviny, nicméně všeho se někdo chytí …a to i když se to třeba většině nelíbí.

Hlavní samozřejmě je, že se v tom cítíte dobře Vy samy, neměly byste však nosit za každou cenu všechno, co jste viděli na nějaké slavné herečce či zpěvačce. Velká spousta lidí ocení, když dívka, ale i kluk, vypadá přirozeně a chodí v tom, co k němu skutečně pasuje.

I hvězdy mají rády pohodlí

Neznamená, že když má nějaká slavná osobnost na sobě nejnovější módní kousek a vypadá dobře, že se neobléká do ničeho jiného, než do nejnovější módy.

Všichni jsme pouze lidé – a to platí i o slavných osobnostech. I ty totiž doma nosí volné oblečení, jsou nenalíčené, nemají perfektně udělané vlasy …zkrátka se tak cítí pohodlně. Krása totiž mnohdy bolí …a také velmi často ničí člověku zevnějšek, hlavně ženám, u kterých je v mnohých případech úprava zevnějšku zdlouhavější a také náročnější.

Tohle už se nezmění …

Již ve středověku měla šlechta a jiní vznešení lidé dobře vypadající oblečení, hodící se na jednání, na večírky a celkově do společnosti ve vyšších vrstvách. Tehdy si nemohl skoro nikdo dovolit „vypadat d

Autor obrázku: MIKI Yoshihito

obře“, jak šla ovšem doba, byl vymyšlen oblek a možnost vypadat slušně se dnes již naskýtá úplně všem.

Některé obleky jsou dražší, některé zase levnější …ať už ovšem máte takový nebo takový, budete do společnosti zapadat. A jelikož

jsou obleky oblíbené už několik dlouhých desetiletí, je velmi pravděpodobné, že jiné společenské oblečení už nevznikne, a ani se nevrátíme k módě středověku.

Staré časy se vrací

Není pravdou, že vše, co bylo, už je ztraceno, anebo je nežádoucí. Ba naopak …v poslední době se začínají vracet zpět staré časy. Poměrně hojně se nám rozšířila móda stylu retro, který vítají nejenom starší ročníky, jež v něm vyrůstaly, ale dokonce i spousta mladých dívek. Nicméně i přes svoji tehdejší popularitu, se retro dnes už tolik neuchytilo, a tak je stále výrazně méně oblíbené, než ty dnešní.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.