Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Zdraví

Je Váš partner hypochondr? Nenechávejte to jen tak.

Autor obrázku: martinak15

Neustálé návštěvy lékařů, hromady léků a úzkostné stavy? Jestli toto vystihuje Vašeho partnera, tak máte doma hypochondra.

Hypochondrie je duševní poruchou a poruchou chování, která souvisí s úzkostnými stavy. Projevuje se již od útlého mládí, ale v malém procentu se může projevit i po 50. roce života. Hypochondr pociťuje strach až fóbii z jakékoliv nemoci, či jejího příznaku. Sleduje pečlivě vše na svém těle a jakoukoliv nepatrnou změnu ihned nazývá nemocí a jde s ní navštívit lékaře. Většinou nejsou s lékařskými výsledky spokojeni a i přes ujištění že nejsou nemocní, a že je vše v pořádku, odmítají tuto informaci přijmout a i nadále si myslí, že nemocní jsou, popřípadě vyhledávají další a další lékaře a odborníky.

Jak to řešit?

Rozhodně v tom partnera nepodporujte. Podporou a soucítěním byste totiž docílila jen toho, že jako jeho partnerka budete vyvářet a připravovat různé bylinné lektvary, mastičky, atd. a o nemocného pečovat. Stav se ale v žádném případě nezlepší. Pokuste se to raději ignorovat, jinak to Váš vztah zničí.

Navštivte s ním psychologa. Pokud budete u sezení přítomna, budete se moci k tomu jakkoliv vyjádřit či upřesnit informace. Hypochondrové mají totiž dar vše zkreslovat a upravovat podle svých potřeb. Je důležité, aby Váš partner pochopil, že to jak se chová, není normální, a měl by s tím něco dělat. Pokud pochopí tuto věc, máte z poloviny vyhráno.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.