Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Život

Diskotéka, staří a ještě starší tanečníci

Autor obrázku: tim

Mladí lidé se rádi společně seskupují za důvodem pořádné zábavy, domlouvají se, že společně půjdou na různé taneční akce a podobně, kde by zahodili nudu. A čekají, že na této zábavě bude spousta lidí v jejich věku, aby mohli poznávat nové lidi.

Ale co takoví dědečci a babičky? Také mají právo na to, aby se bavili. Jenže zkuste říct dnešnímu mladíkovi, že na diskotéce potká nějakého starého člověka, tak si poklepe na hlavu s myšlenkou, zda jste normální…

Důchodci a jejich zábava:

Mnoho důchodců jsou těmi typickými prarodiči, pro které je největším adrenalinem starost o své velmi akční vnouče. A je pravdou, že tito důchodci bývají často nějak nemocní nebo omezeni v pohybu, často trpí bolestmi a proto mnohdy raději zůstávají doma, aby si odpočinuli.

Ale není důchodce jako důchodce:

I mezi touto generací se najdou stále čilí jedinci, kteří se ještě necítí staří a také touží po nějaké té zábavě a nechtějí jen doma koukat do zdi a cítit se odepsaní. Musíme uznat, že mnoho vyžití pro tuto generaci není. Můžou si zajít do sportovních klubů a podobně, ale když se mezi mladými objeví důchodce, tak na ně každý zvláštně kouká.

Co takhle diskotéka pro důchodce?

Že to zní jako úplná hloupost? Ale vždyť každá generace má právo se bavit, tak proč ne? Pokud je důchodce stále v kondici, tak by to pro něj bylo jen potěšení, když budou mít možnost si posedět, zatančit a dělat co mají rádi. A navíc pohyb člověka omlazuje a dělá ho čerstvým, takže už jen ze zdravotního hlediska, by to byl dobrý nápad.

A co na to důchodci?

Těm se jejich názory liší. Ti, kteří už se necítí na nějakou tancovačku, tak se nad tím nápadem pozastavují, že z nich chtějí udělat cvičné opice. Naopak ti lidé, kteří jsou akční, tak se jim ten nápad zdá jako něco naprosto parádního. Takže je třeba podporovat zdravé tělo i ducha, aby se nestali senilními a proto jim jednou za čas vyhovět a udělat akci speciální pro tuto generaci.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.