Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Čtenářky píší

Manželství je lepší, nežli jen žít společně

Autor obrázku: Katsu Nojiri

Chodíte spolu a stěhujete se k sobě? Nemusí to pro vás být tak dobré, jak si myslíte.

Na druhý den jsem přišla domů vystresovaná a můj manžel mi nabídnul, že mi namasíruje hlavu a ramena. Jaké blaho! Nejen, že je to dobrý pocit na moje napjaté svaly, ale jak mne masíroval, cítila jsem, jak se celý můj systém uklidnit.

Vím, že si myslíte, že můj manžel mě miluje a je tu pro mě. Takže tato masáž nebyla jenom obyčejnou fyzickou masáží ramen, ale také emocionálně terapeutická. Byl v tom také další bonus: Pojistka proti zdravotnímu dopadu ze stresu. Velkou novinkou: páry, které spolu žijí, nemohou získat tytéž výhody.

Z mnoha zkušeností vím, že dobré manželství je pro vás lepší, než být spokojeně sama. Je dobře zdokumentováno, že manželské páry získávají významné zdravotní, ekonomické a další výhody kvalit života. Pokud jenom ,,žijete společně“, váš mozek ví, že to není totéž, jako být ženatý (vdaná). Pomocí funkční magnetické rezonance vědci zjistili, že lidé mají sníženou reakci na stres, když drží ruku manželského partnera. Ale když držíte jenom ruku svého partnera, se kterým žijete, reakce na stres je podstatně vyšší. Proč? Vzhledem k tomu, že mozek nemůže relaxovat.

Jedním z nejdůležitějších aspektů dobrého vztahu je, že se cítíte v bezpečí se svým partnerem, že si myslíte, že váš partner kryje vaše záda a je tu opravdu pro vás. Vdát se znamená nejvyšší úroveň závazku. To vyjadřuje vše za vás oba, kteří jste ochotni řešit všechno spolu – váš obývací prostor, váš majetek, váš emocionální zranitelnost, vaše zdraví a celkovou pohodu.

Neexistuje žádný jiný vztah, ve kterém se zavazujete být spolu nejen několik let, ale desetiletí a ve kterém se zavazujete zůstat i v dobách náročných. Když se oženíte (vdáte), jste v tom z dlouhodobého hlediska.

Výzkum nyní ukazuje, že když dostanete tuto úroveň závazku, dostane se to do vašeho mozku a budete více relaxovat. Má to pro vás opravdu emocionální ,,výdech“ v kontextu s manželstvím, a to způsobem, který nemůžete ve vztahu s partnerem, se kterým pouze žijete, nemůžete pochopit. Váš mozek ví, kde je rozdíl mezi tím, když jste vdaná a když ne a pokud nejste, nemůžete se úplně uvolnit.

Pokud uvažujete o sestěhování, je zde pár věcí, které byste měli vědět. Nedostanete výhody, které jsou v manželství, takže je neočekávejte. Partner, se kterým žijete, vám nebude tak oddaný a odhodlaný jak byste očekávali od manžela nebo manželky. Nebuďte překvapení, pokud je základem pocit nejistoty.

Zeptejte se sami sebe: Proč se snažíme neustále jenom bydlet spolu a vyhýbáme se manželství? Sáhněte si do svědomí a odhalte skutečné důvody. Většina párů, které spolu žijí, to dělají z nesprávných důvodů: jak ušetřit peníze na nájem, jako test pro manželství (pokud to dobře půjde, pak se domnívám, že si tuhle osobu vezmu), nebo zabránit hlubším závazkům.

Pokud jste v pokušení spokojit se pouze s životem, kdy s partnerem pouze žijete v jedné domácnosti bez jakýchkoliv závazků, možná byste měli udělat krok zpět a dát si vyšší cíle. Cíl pro někoho, s kým je myšlenka sdílet zbytek svého života více žádoucí a vzrušující. Cíl pro někoho, jehož konečným cílem je také manželství a ani jeden z vás se nespokojí s ničím podřadnějším. Zkuste jednat společně a dostanete balíček, který za to opravdu stojí: láska, oddanost, odhodlání a šťastný společný život – na celý život!

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.