Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Kultura

Film Cesta do lesa

Autor obrázku: Bratislavská župa

Cesta do lesa je volným pokračováním filmu Cesta z města z roku 2000. Filmy natočil režisér Tomáš Vorel a zase jde o komedii. Ovšem Cesta z lesa je mnohem drsnější a autentičtější, než byla komedie první.

Sám režisér Tomáš Vorel podotýká, že Cesta do lesa bude jiná. Nebude se v ní již tolik vyskytovat zpěv a hudba. Hudba, která film doprovází, bude opět podmanivá. Skládali ji Michal Vích a Petr Piňos. Autoři hudby k filmu Cesta z lesa na hudbě spolupracovali se symfonickým orchestrem.

Co oslavuje Cesta do lesa?

Cesta do lesa je film, který oslavuje lesy, vody, stráně a volně žijící zvířata v přírodě. Film je především vzdáním holdu a pocty českým rolníkům a lesníkům, kteří statečně bojují a čelí nejen přírodním živlům, ale i agresivitě měst. Cesta do lesa je plná květin, lesů, zvířat, ale i hereckých hvězd. Natáčení celého filmu bylo velmi náročné nejen pro herce, ale i pro zvířátka.

Po celý rok specialisté cvičili divoká prasata, laně, výry, káňata, lišky, strakapoudy a holuby. Nejnáročnější scény vznikaly pomocí 3D animací. Takto vytvořenou scénou je scéna střelby na honu. 3D animace byly prováděné ve studiu Magiclab.

Herecké obsazení filmu

Jelikož film je volným pokračování Cesty z města, objevují se zde známé tváře a postavy. Objeví se tak Honza a Markéta v podání Tomáše Hanáka a Barbory Schlesinger. Ludva a Vlastička Bolka Polívky a Evy Holubové. V Cestě do lesa se objeví i řada svérázných obecních postaviček. Hlavní role ve filmu převzala mladá generace Tomáš Vorel jr. a Anna Linhartová.

Předtáčení filmu Cesta do lesa začalo v květnu 2011. Hlavní natáčení začalo probíhat 10. srpna 2011 a skončilo v květnu 2012. Natáčelo se v lesích, polích a lukách Rabštejna nad Střelou. Určité scény filmu vznikaly i v Nečtíně, Manětíně a Černé Hati. Natáčelo se tedy v Západních Čechách, přesně tam, kde se natáčela i Cesta z města.

Samotný děj filmu Cesta do lesa

Děj filmu Cesta do lesa začíná ve chvíli, kdy Honza Marák (Tomáš Hanák) rezignuje na kariéru „ajťáka“. Koupí chalupu na konci malé vesnice, ve které se zabydlí se svojí manželkou (Bára Schlesinger), dcerou Anynou (Anna Linhartová) a synem Sayenem (Vojta Vovesný). Honza pracuje v lese, jako pomocný dělník. Spravuje cesty, oplocenky, těží dřevo a pomáhá lesíkům. Markéta se živí alternativní léčbou pacientů, kteří za ní dojíždějí na chalupu.

Markéta využívá k alternativní léčbě různé psychotropní rostliny, což celou rodinu přivede do problémů se starousedlíky a poté, až s protidrogovou policií. Dcera Anyna navštěvuje přespolní ZDŠ. Neustále však propadá, jelikož se toulá po lesích. Místo učení z učebnic se učí ze samotné přírody.

Mezi starousedlíky vesnice patří vážná zemědělská rodina Papošova. Ludva Papoš (Bolek Polívka) má svůj vlastní statek a polnosti. Celý rok se stará o statek, nebo chodí střílet divočáky či jen tak sedí a chlastá ve vesnické hospodě. Jeho manželka Vlasta (Eva Holubová) pracuje, jako lesní dělnice. Jejich syn Ludva jr. (Tomáš Vorel jr) na statku s rodiči nebydlí a odmítá s otcem sedlačit.

Vystudoval vysokou školu lesnickou. Pracuje jako lesní punkt v revíru Josefa Cvrka. Bydlí na hájence uprostřed lesa, úplně sám se svým psem. Po práci chodí střílet škodnou. Jedné noci se potká s krásnou divoženkou Anynou. A začíná se psát příběh lásky.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.