Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Čtenářky píší, Děti a rodina

Děti, rodiče a školka kopou za jeden tým

Každý rodič zná ten okamžik, kdy naše děti dorostou do určitého věku a my si uvědomíme, že nastal čas na řešení školky, ať již z důvodu nástupu do práce a nebo prostě chceme jen dítě začlenit do většího dětského kolektivu. A právě tím okamžikem nastává období hledání, z našeho pohledu, nejen školky nejbližší našemu bydlišti, ale také té nejlepší školky pro naši milovanou ratolest.

Měla jsem velké štěstí, protože já tu nejlepší školku našla před několika lety a i můj nejmladší třetí syn, stejně jako kdysi jeho bratři, navštěvuje od letošního roku 1. třídu MŠ Okružní, jejíž ředitelkou je p. Bardoňová.

Děti na 1. třídě se nazývají Beruškami. Již při vkročení do šatny dětí Vás okamžitě zaujme spousta barevných obrázků namalovaných dětmi nebo jejich výtvory, kdy každý z nich vyjadřuje osobnost dítěte a tahle výzdoba se často obměňuje, aby rodiče měli pravidelně na očích, jak jsou jejich děti pilné a šikovné. Stejně tak je to i ve třídě. p. učitelka Šebíková a Janková se dětem věnují naplno. Jsou pro ně nejen pedagogy, ale taky, dalo by se říct, náhradními maminkami, v době pobytu ve školce. Jejich přístup je profesní i lidský zároveň, což je pro děti i nás, rodiče, velmi důležité a děti je mají moc rády. Když přivedete dítě do téhle třídy, téměř vždy vidíte paní učitelky v houfu dětí, jak společně pracují u stolečku nebo jim p. učitelky něco vysvětlují a pomáhají dětem v jejich činnosti. Kromě toho je důležitá ještě jedna věc a to, že zde vnímáte nejen úzký vztah mezi dětmi a učitelkami, ale taky mezi učitelkami a rodiči a tím se uzavírá ten nejdůležitější kruh tvořený dětmi, rodiči a školkou.

Výše zmiňované p. učitelky připravují a následně realizují akce pro děti a jejich rodiče, jako např. nedávné Cvičení rodičů s dětmi, při kterém jsme se všichni dozvěděli, co je to Haptika a především si ji vyzkoušeli sami na sobě, jak důležitý je tělesný kontakt, doteky, objímaní, hlazení a musím Vám říct, že se při cvičení nesmály jen děti, ale i jejich rodiče a na všech bylo patrné, jak si tyto okamžiky a prožitky, užívají. Krátce na to proběhla další besídka, kdy děti s rodiči malovali vánoční svícny a betlémy. Besídka byla opět pojata v neformální a uvolněné náladě. Rodiče donesli upečené sladké pochutiny, uvařila se káva pro rodiče a čaj pro děti. A snad nikdo takto strávený čas nebral jako plnění povinností, ale užívali jsme si všichni to, že jsme se svými dětmi, že s nimi můžeme něco vytvářet, povzbuzovat je a radit jim. Při takových činnostech zapomeneme na malé či velké starosti života, zpomalíme své tempo a jsme tady jako tým – naše dítě a my. Na téhle školce probíhá i akce zvaná Čteme dětem před spaním, kdy si rodiče, jež si přijdou pro své drobečky po obědě, přinesou s sebou knížku a vždy jedna maminka nebo tatínek usedne na židli p. učitelky a čte pohádku dětem, které ve školce spí. Můžu Vám říct, že jsem si čtení vyzkoušela a pocit je to nepopsatelně úžasný, když na Vás visí pohledem tolik dětských očí a naslouchají Vám. Školka nás, rodiče, vede nenásilnou formou k zamyšlení, zda se v dnešní hektické době, dostatečně věnujeme svým dětem, zda spolu trávíme volný čas. Právě tyhle akce, besídky nebo domácí úkoly pro děti a rodiče nám pomáhají si rozpomenout a uvědomit si, kdo nebo co je v životě nejdůležitější a za to bych ráda, věřím, že jménem většiny rodičů, poděkovala p. učitelkám Jaroslavě Šebíkové a Svatavě Jankové, za jejich práci a péči o naše děti a za vše, co pro ně a nás, dělají.

maminka Davida Kavky z 1.třídy MŠ Okružní

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.