Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Přitažlivost je věda

Pamatujete si na své první rande, a jaké to bylo? Prostě jsou protějšky, které vás přitahují více a pak jsou naopak ty, které vás přitahují méně. A přemýšleli jste někdy nad tím, co je to, co vás k dané osobě tolik táhne?

Bergadder / Pixabay

Obličej jako by byl z rodiny

Na téma přitažlivost se dělalo velmi mnoho průzkumů. A jeden z nich, který je podle vědců, kteří tím zabývali velmi spolehlivý, je přitažlivost podle podobnosti. Jsou experti, kteří říkají, že podobnost ve vzhledu, tedy zejména v obličeji, je velmi důležitý aspekt při výběru protějšku. Údajně lidé, kteří si jsou podobní obličejem, spolu déle vydrží, protože v obličeji svého protějšku vidí kousek sebe, což není jen povrchní myšlenka. Protože hledají osobu, která by jim byla podobná duševně a jejich podvědomí to zařídí tak, že je přitahují podobní lidé vzhledem, což nabývá dojmu, že bude stejný i uvnitř, i když to nemusí být pravidlem.

První dojem nemusí být vždy gól

Mnozí dají na první moment, což je rozhodně důležité, protože hned první pohled vám řekne, zda je pro vás daná osoba přitažlivá nebo ne. A přitažlivost ve vztahu hraje velkou roli, protože pokud nebudete mít vedle sebe osobu, která vás k sobě bude něčím táhnout, tak je dost možné, že po čase se taková osoba najde a to může váš vztah rozbít. Avšak pravdou je, že někdy se může stát, že po prvním dojmu se vám bude zdát váš protějšek velmi přitažlivý, ale když později spolu začnete komunikovat, tak už vás daná osoba nemusí k sobě táhnout.

Vysněný princ na bílém koni

Není tajemstvím, že lidé si dělají své představy o to, jak by jejich polovička měla vypadat. A pak je najednou vše těžké, protože najít přesně takovou osobu, kterou jste si vysnili je téměř nemožné. A v takovém případě přijde na řadu právě přitažlivost, protože i když si nenajdete toho či tu vysněnou, tak zjistíte, že existuje osoba, která sice nesplňuje veškeré vaše podmínky, ale je na ní něco, co vás k ní hodně táhne, což je právě přitažlivost. A kdo ví, třeba vás bude daná osoba přitahovat díky svému obličeji anebo dáte na první dojem.

Přitažlivost na povel

Některé ženy chtějí muže okouzlit, ať to stojí, co to stojí a snaží ze sebe udělat krásnější a přitažlivější. Snaží si upravovat vlasy, nehty, obličej a některé dokonce podstoupí i různé operace – často plastiky, aby byly více přitažlivé. Pravdou je, že existují muži, na které to zapůsobí a pak k dané ženě tíhnou, ale na druhou stranu jsou i takoví, kteří mají raději přirozenost. A samozřejmě, že to funguje i naopak, nejen ženy se dělají krásnější, ale také muži.

Přitažlivost je velmi důležitý aspekt každého vztahu, a pokud nefunguje přitažlivost, tak často nefunguje celý vztah.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.