Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Život

Každý má právo na odpočinek – Díl 2. Děti

Stejně jako dospělí, i děti mají svá trápení …ať už jsou způsobena problémy ve škole či neshodami s kamarády, touhami po věcech, které mají ostatní …jsou zrovna tak důležitá, jako trápení a starosti dospělých. A proto by i děti měly mít právo na odpočinek …bohužel tomu tak v mnoha rodinách není a děti musí plnit spoustu úkonů, jež by měli zastávat sami dospělí. To je ovšem také jedním z prvních kroků k narušování zdravého vztahu se svými dětmi …

keulefm / Pixabay

Pohled dospělých

Dospělí jen velmi neradi slyší, že i dítě má nárok na odpočinek …samozřejmě jsou i výjimky, že rodiče zkrátka dopřávají svým dětem skutečné dětství a pomáhají jim, jak se jenom dá …většina dospělých ale žije v omylu, že když mají děti, mohou s nimi zacházet, jak se jim zlíbí, a tak jim nedělá problém, nakazovat jim jednu domácí práci za druhou …na jednu stranu je samozřejmé, že i dítě by mohlo alespoň čas od času pomoci …na druhu stranu by však nemělo dělat práce dospělých, kteří pak nemusí, anebo zkrátka nedělají, vůbec nic.

Význam odpočinku u dětí

Stejně jako dospělí, i děti si potřebují tu a tam odpočinout od všech starostí …a je jedno, jsou-li způsobeny školou, kamarády či nějakým důležitým rozhodnutím. Pokud by si děti nemohly ani chvilku odpočinout a byly by pod neustálým tlakem, mohlo by dojít k výrazné změně jejich chování …staly by se agresivními a velmi náchylnými na narušování jejich soukromí. V neposlední řadě by se také mohl zhoršit jejich prospěch ve škole …což snad žádný z rodičů nechce.

Děti vyžadují disciplínu

Zatímco dospělí si mohou odpočinout, až to uznají za vhodné, děti by měly odpočívat pravidelně …nejlépe při nějaké sportovní činnosti, která je pochopitelně bude bavit …nucení do něčeho, co děti nebaví už na první pohled, nemá smysl a děti by se tak akorát dostaly pod ještě větší tlak. Vhodným sportem může fotbal, vybíjená, volejbal, pink ponk či florbal …spousta dětí by ale samozřejmě radši volilo adrenalinové činnosti, jako je třeba air soft.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.