Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Děti a rodina

Jaký rozdíl je mezi tím mít dítě a mít děti? Obrovský!!!

Už jen samotný fakt, že se stanete rodičem, je pro nás důležitý. Velmi nás to změní a my v životě nacházíme úplně jiné priority, než které jsme měli doposud. Už tu nejsme jen pro sebe, ale pro někoho dalšího, kdo je na nás závislí a o koho je třeba se starat, připravit jej do života a být mu po ruce. Když se dozvíte, že čekáte první dítě, tak je to pro vás něco nepředstavitelného, stále tomu nemůžete uvěřit a snažíte se šetřit, dbáte všech rad a velmi dobře víte, co smíte a nesmíte.

sathyatripodi / Pixabay

To, že jste těhotná, si uvědomujete každou minutu a ten pocit je pro vás výjimečný. Pokud čekáte druhé dítě, tak už neřešíte, že nesmíte zvednout nic těžkého a zcela běžně zvedáte své první dítě, běháte, neodpočíváte, neřešíte to, co by kdyby. Těhotenství berete jako kterýkoliv jiný den.

U prvního dítěte velmi intenzivně vybíráte jeho jméno, neustále si říkáte to, jestli je skutečně tak krásné a jestli náhodou nenajdete ještě lepší jméno, u druhého dítěte už je vám celkem jedno jak se bude jmenovat, hlavně ať je zdravé. Před prvním porodem máte nastudované všechny příručky, věci do porodnice máte nachystané už od 6. měsíce, protože nikdy nevíte, co se může stát.

O porodu máte zkreslené myšlenky, bojíte se, že nepoznáte, že rodíte a nebo se bojíte, že to nedáte, či naopak si říkáte, že nemůže jít o nic tak strašného, když všichni kolem vás to přežily. Na druhý porod se nepřipravujete takřka vůbec, věci do porodnice začnete balit až když vám praskne voda, víte, do čeho jdete a tak nepotřebujete nic řešit dopředu, důležité je obstarat dítě, které už doma máte.

Co se týká výbavičky, tak tu u prvního dítěte máte naprosto vyšperkovanou, pokojík vyladěný do posledního detailu, ve skříni narovnané oblečky podle velikosti a nejen podle velikosti, ale i podle barvy. Každý kousek, který kupujete, pečlivě prohlížíte a zkoumáte, jestli je to skutečně to pravé, co svému dítěti obléknete. U druhého dítěte potom vytřídíte už jen skutečně to, co bude naprosto nepoužitelné, oblečky a výbavu nakoupíte rychle a svižně, pokojíček nijak zvlášť nezařizujete a neřešíte to, jestli jste vybrala ten správný kousek bodýčka. Stejně to vaše dítě bude mít jen na chvilku.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.