Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady

Jak uskladnit brambory?

Někteří si kupují brambory pravidelně a v malém množství, takže uskladnění nemusí řešit, ale pokud si koupíte rovnou několik pytlů, pak byste měli přemýšlet nad tím, kde brambory dáte, aby byly stále tak dobré.

Brambory jsou základ

Je naprosto jednoznačné, že brambory jsou u nás nejčastěji používanou přílohou. A proto si mnoho lidí dělá velké zásoby, aby mohli tuto jedinečnou potravinu konzumovat po celý rok, aniž by se museli trápit s nákupem. Samozřejmě, že to má mnoho výhod, ale abyste svou zásobu později nesypali do koše či zvířatům, musíte brambory správně uskladnit.

Nejprve třídíme

Když koupíte brambory v pytlích, tak už jsou svázané, a vy si je jen naložíte do auta. Mnozí si myslí, že stačí pytel přenést někam, kde nám nebude zavázet a vše je vyřešeno. Avšak pravdou je, že do zavázeného pytle nevidíte, a tak byste nejprve měli brambory přebrat. Abyste nenechali například jeden brambor, který je nějak nekvalitní mezi ostatními a tím nepokazili celou várku. Někteří si vozí brambory od soukromých zemědělců či známých a pak si myslí, že brambory již nemusí kontrolovat. Ovšem i tato osoba může něco třeba i nechtěně přehlednout, a pak budete zbytečně vyhazovat celé své zásoby, což by byla škoda.

Kde mám brambory dát?

Mnoho lidí ví, že nejlepší místo pro správné uskladnění brambor je sklep. Avšak nemusíte to být pouze sklep a dokonce v některých případech ani sklep není výbornou variantou. Jedná se o případy, kdy se ve sklepě topí, když je tak například kotel a podobně. Protože všeobecné pravidlo říká, že brambory by měly být v chladu, což odpovídá asi pěti stupňům. Tento chlad je dobrý hlavně proto, aby brambory neklíčily. Avšak na druhou stranu nemůžete je hodit jen tak někde, protože nesmí ani promrznout, protože když projdou mrazem, tak jsou úplně měkké – špatně se loupají a také jejich chuť je méně kvalitní.

Brambory v pytli dlouho nezůstanou

Když máte vhodnou místnost, kde by mohly být brambory, tak byste je tam neměli nechávat v pytlích anebo fóliích, protože se mohou zapařit a poté úplně shnít. Takže nejlépe uděláte, když je vysypete do bedýnek, kde budou mít dostatek vzduchu. Anebo je můžete vysypat i do malé místnosti, ale je dobré mít nějakou podložku, aby nebyly přímo na zemi, ale naopak, aby mohly dýchat. Ideální je dát pod ně třeba paletu.

Dáváme pozor na smíšené chutě

Další podmínkou pro správné uskladnění brambor je suchá místnost, protože od vlhkosti mohou vznikat plísně, které mohou svůj zápach a hroznou chuť přenést na brambory. Avšak dávejte si pozor na všechno, co bude v blízkosti brambor, protože brambory dokážou pojmout chutě i jiných potravin, takže se nedoporučuje, aby byly se zelím, ale ani jablky a jinými potraviny.

Brambory jsou základem mnoha jídel, a abychom je měli stále dobré, musíme se o ně pořádně postarat.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.