Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Jak ozdobit fotorámečky

Fotorámečky jsou poměrně častým dekoračním doplňkem vybavení bytu. Vkládáme do nich zachycené momenty, abychom si je mohli kdykoliv připomenout. Takový dekorační sortiment některých obchodů však nezahrnuje pokaždé vzor a vzhled rámečku, který by nám patřičně vyhovoval, nebo bývá jednoduše příliš drahý. Proto je výhodnější ozdobit si vlastní rámeček dle svých představ. V takovém případě je snad největší investicí čas strávený nad dekorací, na druhou stranu je výsledný mnohem efektivnější a i levnější.


Tenký okraj

Vzhledem k tomu, že tenké rámečky neposkytují příliš velkou plochu pro lepení dekorací (v případě rovné plochy), je nejideálnější variantou je přestříkat barvou ve spreji dle vlastního výběru. Velmi efektivně vypadá zlatá nebo stříbrná barva. Další možností je přelepit rámeček takzvanými washi páskami, což jsou v poslední době velmi využívané vzorované lepicí pásky. Jejich mínusem je vyšší pořizovací cena za jednu pásku, ale na druhou stranu vypadají velice efektivně a lze je použít i při mnoha jiných příležitostech.

Široký okraj

Široký okraj rámečku nabízí mnohem více místa pro kreativní „řádění“ a také efektivnější výsledek vaší tvorby.

  1. Pro vytvoření pruhovaného vzoru nalepíme přes rámeček proužky pásky, které následně přestříkáme zvolenou barvou ve spreji.
  2. Milovníci přírody využijí spadané větvičky nasbírané v lese, popřípadě lze z větví se širším průměrem nařezat pilkou maximálně centimetr vysoká kolečka a oblepit jimi celý rámeček.
  3. Především pro ženy existuje varianta dekorace květy z umělých květin, které dodají fotografii romantický nádech a zároveň se nemusí bát, že by po určité době květy uvadly J
  4. Pokud bude rámeček sloužit pro fotografii dítěte, obzvláště chlapce, mohou pro dekoraci zajímavě posloužit malá sběratelská autíčka.
  5. Pro ty, kteří mají v oblibě mozaiky a zároveň mají doma několik starých nevyužitelných „cédéček“, stačí nalámat nebo nastříhat CD na menší kousky a nalepit na okraje.
  6. Stejně jako v případě tenkých okrajů i na ty širší lze aplikovat metodu s washi páskami.
  7. Barevné knoflíky skvěle poslouží pro rámeček k dětské fotografii, obzvláště pokud jejich aplikaci na okraje přenecháte dětem samotným.
  8. Pokud chceme využít staré noviny, namotáme každý list na obyčejnou tužku. Vzniklé „trubičky“ nalepíme buď horizontálně a vertikálně anebo ve tvaru rádoby kruhu.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.