Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Život

Pevná vůle – vrozená vlastnost nebo schopnost, kterou se lze naučit?

Rozhodli jste se, že si splníte něco, po čem už dlouho sníte, ať už je to zdravější životní styl, pravidelný pohyb nebo konec s kouřením? Pak Vám může dělat problém Vaše vůle, která není dostatečně silná, a brzy povolíte a sjedete zase do starých kolejí. Upadáte do stavů marnosti, nadáváte si, zkoušíte to znovu a propadáte se do začarovaného kruhu. Vyzkoušejte následující metody, které Vás možná překvapí.

Vůle je vlastně synonymum pro disciplínu nebo sebekontrolu, chcete-li. Je hlavním předpokladem pro získání úspěchů v životě. Dobrá zpráva je, že se dá trénovat, ale jako u všeho i zde platí, že nic by se nemělo přehánět.

Jak ji trénovat?

Nejvyšší míra disciplíny je ráno po probuzení a během dopoledne, s dalšími přicházejícími hodinami postupně klesá. Takže když si ráno řeknete, že se vzdáte cigaret nebo sladkého, u večerního posezení s přáteli nebo televizního seriálu už to tak jednoznačně vidět nemusíte.

Ze začátku častěji podlehnete pokušení, což se odrazí na Vaší náladě i sebevědomí, ale jak se bude Vaše vůle posilovat, bude se postupně jednat o situace výjimečné, až vymizí úplně.

Zhodnocení dosavadních návyků

Základem je přesně definovat, čeho chcete dosáhnout a jak to vypadá teď. To znamená, pokud chcete zhubnout, pište si, co jíte. Pokud chcete přestat kouřit, pište si kolik cigaret a při jaké příležitosti vykouříte, popř. za jakých okolností na ni máte chuť.

Najetí na nový způsob života

Mozku i tělu trvá přibližně tři týdny, než si každodenně prováděnou činnost zapamatuje jako přirozenou a zautomatizuje ji. I když Vás to nutí přestat, vydržte! Maximálně po 21 dnech se budete cítit daleko lépe a do cvičení nebo zdravé stravy se už nebudete muset přemáhat.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.