Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Život

Samochvála smrdí

Samochvála smrdí

Autor obrázku: jnyemb

Je dobré se čas od času pochválit, neztratíte tím sebeúctu. Pokud se ovšem budete přechvalovat – a to ještě ke všemu před lidmi, můžete si tím způsobit i vážné komplikace – zejména ztrátu přátel a nechtěné vytvoření pomluv na Vaši osobu.

Lidé mají rádi rovnocenné a „obyčejné“ lidi, kteří jsou na jejich úrovni a na nic si nehrají. V opačném případě nemá vůbec cenu se s nimi zahazovat, neboť by to byli falešní přátelé, kteří by Vás nechali ve štychu při každé příležitosti.

Čeho je moc, toho je příliš

Je jasné, že chcete oslavit třeba své úspěchy – a jistě je s Vámi rádi oslaví i Vaši kamarádi. Stále ovšem nesmíte zapomínat, že jste pořád stejní jako oni, a že Vás Vaše úspěchy sice posouvají v jistém směru kupředu, nicméně mezi Vašimi přáteli byste měli zůstat stejní. Nevychvalujte se proto a už vůbec nedávejte ostatním najevo, že jsou proti Vám nic. Vzpomeňte si třeba na časy, když jste byli na stejné, anebo dokonce ještě i na nižší pozici než oni.

Přijímejte lichotky, ale i kritiku

Za Vaše úspěchy přijímejte samozřejmě lichotky …těm podlézavým se ovšem snažte tak trochu i vyhýbat, neboť je do očí bijící, že se Vám snaží přiblížit pouze kvůli Vašim úspěchům v domnění, že se díky Vám posunou také o něco výše.

Autor obrázku: makelessnoise

Nenechte se jimi ovšem příliš zaslepit a přijímejte naopak i kritiku, která Vás mnohé naučí. Rozhodně se ovšem na kritiku nedívejte jako na něco špatného, ba naopak, přijímejte ji pozitivně. Samozřejmě se ale najdou i tací, kteří Vám budou závidět a budou se Vás tím snažit dostat až na samé dno. Nad takovými se povzneste.

Vždycky bude někdo lepší

I když jste v současné době až na samém vrcholu, není to zárukou, že tam musíte být i za rok či za dva. A už jenom proto není dobré se před ostatními příliš chvástat. Třeba totiž budete za pár let zase tam, kde jste byli předtím, a budete tak na úplně stejné úrovni, jako ostatní, ne-li níže. A pokud by Vám ostatní neodpustili, už jen velmi těžko byste si našli stejně kvalitní přátele.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.