Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Sex a vztahy

Dobroty lásky

Dobroty lásky

Od nepaměti se lidé snaží zvýšit svoje libido. Snažili se vařit nejrůznější nápoje lásky a vyráběli si kouzelné talismany a modlili se ke svým bohům plodnosti, aby jim dopřál a zvýšil sexuální výkonnost. Ve starověkém Egyptě se muži ládovali chřestem, o kterým se traduje, že povzbuzuje naše sexuální chutě. Ostatně, milovníci ho baští pořád.

Není podivné, že afrodiziaka jsou právě nejrůznější pochutiny, vždyť láska prochází žaludkem.

Čokoláda je asi nejznámější afrodiziakum. Silně podporuje

Autor obrázku: Luca Nebuloni

libido, protože obsahuje látku fenilalanin, který zvyšuje produkci endorfinů (hormonů štěstí) v těle. Dobré je prý rozpuštěnou čokoládu smíchat s olejem a poté roztírat partnerovi/partnerce na tělo.

Dlouho lidé také ví o účincích medu na sexuální pudy. Ve veliké oblibě je med samotný, často roztíraný stejně jako čokoláda, ale také ve formě pečiva. Už ve starověkém Římě se pekly speciální medové koláčky, které měly velkou spojitost s bohyní plodnosti Ceres.

Česnek a křen jsou známá slovanská afrodiziaka, která se doporučují užívat v párech (to kvůli následnému odéru). Nezáleží, jestli česnek pojídáte samotný nebo v nějakém pokrmu, působí prý pořád stejně.

Pro páry se také doporučují nejrůznější oříšky a pecky. V Arábii jí ženy pecky z datlí, aby byly plodnější. Kešu oříšky a kaštany jsou velmi vyzdvihované, a to hlavně pečené a se solí a pepřem. Sladké mandle vzbuzují libido stejně dobře.

A i když ho jistě mnozí nemusí, celer je také velmi silné afrodiziakum. Je vhodný hlavně pro muže a mnoho zemědělců celer používá i pro králíky, aby se více množili, a prý to pomáhá.

Autor obrázku: Denis Dervisevic

A nakonec velmi oblíbené ovoce, tedy jahody. O účinku těchto ‚Venušiných plodů‘ popsal už Hippokrates. Zvyšuje libido jak u mužů, tak u žen, to kvůli vysokému obsahu zinku, který pomáhá mužskému hormonu testosteron.

Pokud chcete svému milému tedy připravit nějakou sexy hostinu, doporučuji zkombinovat právě jahody a čokoládu. Právě namáčení ovoce do rozpuštěné čokolády vám může vylepšit celý večer.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.